Päinurme noortetuba

Aadress: Päinurme küla, Järva vald, 72502 Järvamaa (Päevakeskuse ruumides)

Noorsootöötaja Lea Traks

 

Mobiil: 521 6434

E-post: lea.traks@jarva.ee

Lahtioleku aeg: N, 14.00-17.00 ja R 13.00-17.00

 

NOORTETOA LUGU

Päinurme noored said oma ruumi koostegemiste läbiviimiseks 2007 aastal, kui Päinurme külaseltsi eestvedamisel remonditi  kohaliku omaalgatuse programmi vahendite eest  ära rahvamajas üks tuba.   2010 aastal   saadi juba suuremad ruumid endise algkooli kahes klassitoas. Noorte tegevused toimusid sel ajal vabatahtliku tööna,  külaseltsi kirjutatud projektide toel  ja Koigi noortekeskuse poolt läbiviidava mobiilse noorsootöö raames.  Ametlik avamine kohaliku omavalitsuse hallatava Koigi noortekeskuse osana toimus 2016 aastal.  Praegusel ajal on  Järva valla noorsootöökeskuse Päinurme noortetoa   asukoht Päinurme päevakeskuse ruumides. Noortel on üks päris enda tuba ja  kasutada saab ka kõiki teisi päevakeskuse ruume.  

Päinurme noortetuba on avatud kahel päeval nädalas, neljapäeviti ja reedeti.

Eelkõige  külastavad meid Päinurme piirkonna külade noored kuid oodatud on noored kogu Järva vallast.

Meie noortetoas saab mängida piljardit, lauatennist, koroonat, lauajalgpalli , X-box mänge. Olemas on Telia TV, muusikakeskus, arvutid. Kasutada on kaks tasakaaluliikurit. 

Kord kuus saab osaleda klaasikunstiringis, kus sulatusmeetodil valmivad esemed vastavalt tegija fantaasiale.  Ringis osalemine on tasuta.

TULE JA SAA OSA!

Noortel on kasutada kõik päevakeskuse  ruumides  olevad mängud ja vahendid: piljard, lauatennis, koroona, lauajalgpall, tasakaaluliikurid,  X-box mängud.  Olemas on arvutid, tahvelarvutid, Telia TV ,  kodukino süsteem. Keskuses asuvas ringiruumis saab katsetada keraamika, klaasisulatuse, masinõmbluse  ja muude erinevate käsitöö-ja meisterdamistehnikatega. 

Noortekeskuse ruume on võimalik rentida laagrite, laste sünnipäevade ja erinevate projektide tarvis.

Noorsootöökeskuse ruumide kasutamiseks andmise hinnakirja on kehtestanud Järva Vallavalitsus 20.04.2022, korraldus nr 231 

Aastatel 2015-2018 korraldas Päinurme noortele õpilasmalevat Päinurme külaselts MTÜ. Rahastus saadi Koigi valla projektikonkursi vahenditest. Aastatel 2019-2021 oli maleva korraldajaks Järva vald. Põhilised tööandjad on eelnevatel aastatel olnud Päinurme külaselts MTÜ ja Koigi ning Järva vald. Korrastatud on avalikku ruumi ja ühiskasutuses olevaid hooneid. Viimased kaks aastat on pakkunud malevlastele tööd veel ka Mäeotsa Hobitalu OÜ. Noored on saanud teha kõiki töid, mis ühes talumajapidamises, kus on loomad ja kasvatatakse taimi ette tulevad.

Selle aasta täpsem maleva info on ÕPILASMALEVA lingi all.