Meeskond

AUNE SUVE-KÜTT

Noorsootöökeskuse juhataja,
aune.suve-kutt@jarvanoored.ee, 5380 1344

Huvitav fakt minu kohta

Jõudsin noorsootööni varakult, juba 14 aastaselt sai minust Eesti Skautide Malevas hundujuht, eks ma sealt sain noorsootöötaja pisiku ja olen seda tööd teinud tänasepäevani. Albu valda asusin noorsootöötajana tööle 1999 aasta lõpus. Vahepeal 9 aastat toimetasin Vargamäel aga ka sealne töö oli ikka noortega. 2020 aastal lõpetasin Noorsootöö korralduse eriala magistri õpingud ning nüüd on mu töö suunatud küll rohkem noorsootöötajate toetamisele ja tegevuse/arengu planeerimisele aga noorsootöös tehakse seda ikka koos noortega.

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Töö noortega on nii inspireeriv ja mitmekülgne. Muule meeldib endale avastada, kogeda ja katsetada uusi asju ning läbi selle saab pakkuda väiksemate kogemustega võimalust enda maailma avardada. Parim tasu selle töö eest on noore tänulikud silmad ja just see ahh-haa kogemuse rõõm.

Soovitus noortele

Maailm on teie ees valla ja seal on palju avastada nii enda kui teiste kohta. Kasutage neid võimalusi, mida noorsootöö teile pakub – saada osa, olla kaasatud, algatada, teostada, kogeda, õppida jne. Tulevik ja maailm on teie päralt, mida rohkem te nooreeas kogete ja mõistate, seda lihtsam on teil elus.

ALLIKEN KORŠUNOV

Noorsootöötaja Albu noortekeskuses,
Albu@jarvanoored.ee, 5665 4033

Huvitav fakt minu kohta

Mulle meeldib väga kuulata kõvasti muusikat ning valesti kaasa laulda. Minul on oma lemmikartist on Nublu.

Miks ma teen noorsootööd, mis mulle meeldib noorsootöös?

Minu meelest on noored väga huvitavad, sest igaüks on erinev. Nende ideed ning nägemused elust ja olust on nii erinevad, mis omakorda rikastavad minu ideedepagasit. Ma saan olla noortele toeks just neile sobival viisil. Kui noor külastab noortekeskust siis see on tema vabatahe mis muudab noore üsna paindlikuks. Kaob ära kohustuse trots ning noor on tema ise, mis annab minule võimaluse seda noor tundma õppida läbi mitteformaalsete tegevuste. Tänapäeva vanematel on paraku järjest vähem aega noorte jaoks(tean seda ka omast kogemusest). Seeläbi jääb noortel oma vanema tähelepanu vajaka ning see mõjutab nende tulevikuvaadet. Kui mina noorsootöötajana suudan olla neile kasvõi natukenegi toeks siis on see minu jaoks juba suur võit.

Soovitus noortele

Maailm on suur ja lai. Ole julge ning avasta. Pea alati meeles, et oled oluline isegi, kui hetkel tundub sulle teisiti. OLED OLULINE!

CEVIN PENT

Noorsootöötaja Albu noortekeskuses,
Albu@jarvanoored.ee, 5835 7296

 Huvitav fakt minu kohta

Viivisin eelmisel aastal 4 kuud Austraalias reisimas ja ennast avastamas.

Miks ma teen noorsootööd, mis mulle meeldib noorsootöös?

Tunnen et meeldib see töö ning saan lastega väga hästi läbi.

Soovitus noortele

Proovida võimalikult palju erinevaid asju, noorus ongi aeg kus proovida aru saada mis meeldib ja mis mitte.

SIRLE GUNIN

Noorsootöötaja Aravete noortekeskuses,
Aravete@jarvanoored.ee; 503 8130

Huvitav fakt minu kohta.

Olen lapsest saati unistanud saada õpetajaks. Elutee on viinud niimoodi, et hakkasin külaelu edendama koos noortega, sealt kasvas välja näitering, laagrid noortega koostöös. Läksin tööle lasteaeda, kus töötasin seitse aastat väiksemate lastega. Elu andis võimaluse töökohta vahetada, et jälle panustada noortele.

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Mulle meeldib noortega koos olla, sest siis tunnen ennast ka noorena. Noored on toredad, vaimukad, rõõmsameelsed. Hea tunne on kui keegi tuleb tänava peal vastu ja mäletab mind.

Soovitus noortele

Ole julge, aktiivne, võta osa nii paljudest võimalustest, kui võimalik, mida elu sulle pakub. Ära karda abi paluda, kui on vaja.

KAIA MAASIK

Noorsootöötaja Albu ja Aravete piirkonnas
kaia.maasik@albukool.ee; 518 4973

 

Huvitav fakt minu kohta.

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Soovitus noortele

JANIKA NUKKE

Noorsootöötaja Järva-Jaani noortekeskuses,
Jarva-Jaani@jarvanoored.ee, 513 5486

 

Huvitav fakt minu kohta

Armastan hirmsasti aias askeldada ja kui omas aias ring peale tehtud, olen märkamatult juba otsaga teiste aia kallal. Armastan käia veel kalal ja kui on jahihooaeg, olen jahimeestega  metsas loomi  taga ajamas ehk olen ajus. Iganädalane hobi on tantsimine grupis „Tuttuued naised“, kus harrastame rahva ja-sõutantsu kui ka estraadi. Rohkem tahaks aega veeta käsitöö ja raamatute seltsis. Veel olen sättinud ennast Naiskodukaitse ridadesse, kus toimub vägagi põnevaid asju. 

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö? 

Noorsootöö valdkonnas on suur arenguruum, pidevalt saab ennast täiendada, arendada ja proovile panna. Kui tegeled noortega, tunned ka ennast natuke nooremana ja selle tööga rutiini küll ei teki. 

Soovitus noortele 

Sa pead endas üles leidma selle tunde, et miski pole võimatu. Iga uus kogemus lisab meie maailmavaatele küpsust ja selgust.

REELIKA VALDMETS

Noorsootöötaja Järva-Jaani ja Peetri piirkonnas
reelika.valdmets@jarvanoored.ee, 5670 6431

Huvitav fakt minu kohta.

Ise enda kohta seda leida on väga keeruline, seega küsisin abi.

Sõbranna arvates on huvitav fakt minu kohta see, et mul on võime panna inimesi ennast kuulama ja ka see, et olen tohutu külmavares.

Ise lisaks siis selle, et lisaks oma tööle tegelen ka vabal ajal noortega

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Töö noortega on alati äärmiselt põnev ja vaheldusrikas. See paneb asju nägema hoopis teise nurga alt ja läbi noore silmade. Noorte ideed on põnevad ja huvitav on näha, kuidas noored ennast avavad ja “kasvavad”.

Soovitus noortele

Noortele soovitan julgelt minna noorsootöötaja juurde ja jagada oma mõtteid, ettepanekuid, tähelepanekuid ja ideid. 

KADI TAMP

Noorsootöötaja Koerus noortekeskuses,
koeru@jarvanoored.ee, 551 8394;
 

Huvita fakt minu kohta

Kuna ennast on raske kirjeldada, siis ma lasin noortel vastata küsimusele „ Milline on Kadi ?“ ning kirja pandi sellised sõnad: ettevõtlik, usaldusväärne, tore, head mõtted, kallis, inimene jne .

Miks ma teen noorsootööd?

Mina tulin sellesse ametisse eelkõige noorte pärast – missioonitunne.
Ühel hetkel tundsin, et see on see mida ma sooviks teha – noortega tegeleda ning neid vajadusel aidata, suunata. Mul on endal ka kodus kaks armsat noort sirgumas.
Mulle meeldib töö, mis ei ole rutiine ning selles ametis seda ei ole. Noored õpetavad mind ning ka mina saan neile jagada igapäevaseid õpetusi – täiustame teineteist.

Soovitus noortele

Olge julged!
Kui sul on vaja abi, siis küsi ja sind abistatakse.
Inimene õpib kogu elu ning unistada võib suurelt. Minu lapsepõlve unistus oli, et mul oleks kunagi oma ilusalong ning aastaid tagasi mul see unistus täitus – muidugi tuli selleks kõvasti tööd teha, et seda saavutada.

LIANA REINHOLDT

Noorsootöötaja Koeru Keskkoolis,
Liana Reinholdy@jarvanoored.ee, 

 

Huvitav fakt minu kohta

Miks ma teen noorsootööd, mis mulle meeldib noorsootöös?

Minu soovitus noortele

 

SAIMA KAMS

Noorsootöötaja Koigi noortekeskuses,
Koigi@jarvanoored.ee; 5698 0781

Huvitav fakt minu kohta.

Ma ise ennast pean suhteliselt keskpäraseks inimeseks, aga mind on nimetatud rööprähklejaks, hulluks, ebanormaalseks ja veel paljude hellitavate nimedega.

Mulle väga meeldib erinevaid tegevusi teha, nt ma saan hakkama käsitööga(õmblemine, tikkimine, heegeldamine, kudumine), õnnestub aegajalt kondiitri amet (teen torte), harrastan sporti (Jumping, Kangoo, tantsimine, võrkpall, petanque), naudin väga selliseid omaette tegevusi (ehitamine, plaatimine, küünte hooldus), aga üle kõige naudin ma rahvatantsu. Vabal ajal tegelen

Kodutütardega ja Naiskodukaitsega.

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Eelkõige noorte pärast, mulle meeldib noortega suhelda ja koos toimetada. See on ala, kus mitte kunagi ei ole igav ja mitte ükski päev, ei ole see mis oli eile. Selles töös ma tunnen, et ei ole ainult mina see kes annab, vaid ka mina ise saan palju vastu. Palju huvitavaid koolitusi, pidev enesetäiendamise võimalus.

Soovitus noortele

Kõike seda mida teile maailm täna pakub, tuleb osata sorteerida. Seda on liiga palju. Leidke sealt ülesse see, mis on teile õige ja vajalik. Ärge olge kinni ühes asjas, avastage maailma ja rikastuge erinevate kultuuride eripäradega ringi reisides. Ja mitte kunagi ärge peljake küsida abi. Abi küsimine on ok, see ei ole nõrkus vaid pigem julgus.

PIRET RANNE

noorsootöötaja Imavere noortekeskuses
Imavere@jarvanoored.ee, 520 4085

Huvitav fakt minu kohta

Paljud arvavad ekslikult, et minu vaieldamatu lemmikvärv on must- nad eksivad. Väljendan end läbi värvide ja milline värv mulle parasjagu meeldib, seda on näha tavaliselt mu juustelt-Kas punane, roheline, sinine, lilla või hoopis kirju nagu vikerkaar.☺️ 

Kui olen rõõmus, kurb, vihane või valdab mind mingi 
muu keeruline  emotsioon, siis panen oma tunded ja mõtted luuleridadesse.

Miks ma teen noorsootööd, mis mulle meeldib noorsootöös?

Teen noorsootööd sest, mul on piisavalt vabadust oma ideid ellu viia ja ümber-ringne toetus olemas. Töö on väga loominguline. “Iga päev uus päev uued väljakutsed.” Selles töös on palju põnevust ja igapäevaseid olukordi, mida lahendada, et igav ei hakkaks.

Mulle meeldib selle töö juures kõige enam see, et noorsootöös ei saa jääda kinni mugavustsooni, noorsootöö ei lase seda lihtsalt teha ja see ongi mõnus…Muidu oleks kõik nii üksluine. Kokkupuude väga erinevate noortega, annab tahtmist edasi tegutseda ja toimetada, sest nende ütlemised on alati siirad ja ausad. 

Minu soovitus noortele

Väike soovitus noortele- Kunagi on keegi öelnud “Austa oma aega”. Aega tuleb hinnata, sest see ei taastu. Ainus hetk, kus me saame elada, on olevik. Üks kurvemaid asju, mida enesele teha saab, on elamist edasi lükata. Liiga paljud unistavad mingist salapärasest roosiaiast kuskil silmapiiri taga, selle asemel, et nautida maja taga olevat aeda. Seega nautige iga hetke ja hingetõmmet!

ELLI KIVIORG

Noorsootöötaja Koigi ja Imavere piirkonnas
elli.kiviorg@jarvanoored.ee, 5688 0686

Huvitav fakt minu kohta.

Miks ma teen noorsootööd? Miks mulle meeldib noorsootöö?

Soovitus noortele

LEA TRAKS

Noorsootöötaja Päinurme noortetoas,
lea.traks@jarvavald.ee, 521 6434; 

 

Miks ma teen noorsootööd? 

Noorsootöö on huvitav ja vaheldusrikas, hoiab sinu hinge noorena  ja vaimu erksana. Noorsootöötaja ei ole oma töös mitte ainult andja, vaid  saab ka noortelt  tohutult palju vastu.  See on  töö, mille  saab teha täpselt   nii  lahedaks ja  põnevaks kui ise soovid.  

Soovitus noortele  

Olge julged vastu võtma kõike seda, mida  teile pakutakse. Osalemine uutes tegevustes  ja ettevõtmistes  annab kogemusi ja rikastab.